Nemka Quoossová majsterkou sveta v trape, Slovenky sa nepresadili

12.09.2014 Celý región

Granada 12. septembra (TASR) - Nemecká trapistka Katrin Quoossová triumfovala v piatkových pretekoch na 51. svetovom šampionáte v streľbe zo všetkých zbraní v španielskej Granade a získala zlatú medailu. Quoossová vo finále zdolala domácu reprezentantku Fatimu Galvezovú 13:12. Bronz si po víťazstve nad Nemkou Janou Beckmannovou vybojovala Catherine Skinnerová z Austrálie.

Slovenské reprezentantky sa nepresadili. Zuzana Reháková Štefečeková obsadila v kvalifikácii 13. miesto, Luciu Bóorovú klasifikovali na 55. priečke a Nina Slamková bola 69.

MS v strelectve - Granada:

ženy - trap:

finále: Katrin Quoossová (Nem.) - Fatima Galvezová (Šp.) 13:12, o 3. miesto: Catherine Skinnerová (Aus.) - Jana Beckmannová (Nem.) 13:10, kvalifikácia: 13. Zuzana Rehák Štefečeková 71, 55. Lucia Bóorová 64, 69. Nina Slamková (všetky SR) 60